KONST / Litografier / Litografi 10134093
*
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 20:28:09
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 20:28:09 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



